مدیر منطقه دو شهرداری یزد در مانور زلزله مدرسه دکتر مرتاض حضور یافت

مدیر منطقه دو شهرداری یزد در مانور زلزله مدرسه دکتر مرتاض حضور یافت

همزمان با مانور زلزله در مدارس سراسر استان، مدیر منطقه دو شهرداری یزد در مدرسه دکتر مرتاض حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری یزد – سید ابوالفضل کشفی به نمایندگی شهرداری یزد در مدرسه دکتر مرتاض حضور یافت و از روند برگزاری مانور زلزله در این مدرسه بازدید کرد.

مدیر منطقه دو شهرداری یزد در این خصوص گفت: تاب آوری شهری از جمله نیاز امروزی شهرهای برزگ و نیز شهرهایی با بافت تاریخی است که می طلبد این حرکت و ترویج فرهنگ مواجهه با مخاطرات طبیعی از مدارس شروع و در سطح جامعه پایدار شود.

وی افزود: نقش مدیریت شهری در زمان بحران و نیز شناسایی گروه های مردم نهاد و فعالان اجتماعی در ساعات اولیه وقوع بحران که به ساعت طلایی معروف است، می تواند نقش بسزائی در کاهش مرگ و میر وآسیب های اجتماعی و برگشت شهر به حالت اولیه داشته باشد.

کشفی خاطر نشان کرد: مدارس اگر ایمن باشد و پیش‌بینی‌های لازم در این مدارس برای مواقع بحران اندیشیده شود،‌ به عنوان یک پناهگاه مناسب در هنگام بحران معرفی خواهند شد و می‌توانیم در قالب برگزاری مانور و آموزش‌های مورد نظر به این هدف برسیم.

مدیر منطقه دو شهرداری یزد محور اصلی این مانور را "ایمنی و پناه گیری اضطراری"عنوان کرد و افزود: مانور زلزله امسال با شعار "مدرسه ایمن ،جامعه تاب‌آور" که با همکاری ستاد بحران، آموزش و پرورش، آتش نشانی و خدمات ایمنی، شهرداری، نیروی انتظامی و نیروهای اورژانس برگزار شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: مانورهای آموزشی در مدارس سبب آمادگی و انسجام بیشتر دستگاه‌های امدادرسان در مقابل حوادث احتمالی می‌شود و دانش‌آموزان نکات ایمنی مورد نیاز را در مواجهه با مخاطرات طبیعی برای نجات جان خود فرا می‌گیرند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.