• جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

ارائه گزارش عملکرد 10 ماهه شورای اسلامی شهر یزد با حضور استاندار

ارائه گزارش عملکرد 10 ماهه شورای اسلامی شهر یزد با حضور استاندار

در جلسه ای با حضور استاندار، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار یزد و مدیران استانی، عملکرد پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد بیان،  و پیشنهاد راه اندازی اولین رادیو گردشگری مطرح شد.

استاندار یزد در جلسه هم اندیشی شورای اسلامی شهر و شهرداری با دستگاه‌های دولتی، به سالروز ثبت یزد در فهرست میراث جهانی  اشاره کرد و گفت: این یک افتخار تمدنی است که یک سازمان بین المللی اعتراف کند مردم یزد در ادوار گذشته بنیان تاریخ بزرگی را گذاشته اند و طبیعی است که ما باید نگاهی جامع و معقول به آن داشته باشیم.

محمود زمانی قمی با بیان اینکه من در هشت استان کشور کار کرده ام و یزد بهترین استان کشور است، مردم یزد را خوشنام ترین مردم کشور دانست.

وی با تأکید بر اینکه مصوبات شورای اسلامی شهر باید به مرحله اجرا درآید اظهار داشت: دوستان شورای اداری و ادارات کل باید بدانند وقتی مصوبات شورای شهر قطعی شد لازم الاجرا است و همه دستگاه ها باید به کمک شورا بیایند.

استاندار همچنین زیبایی شهرها و خوب اداره شدن آنها را نشان دهنده توان مندی یک دولت و حکومت دانست و خاطرنشان کرد: مسائل شهری خیلی برای ما با ارزش است.

بیان خواسته های شورای اسلامی شهر یزد در جلسات شورای اداری، ساماندهی اتباع خارجی، سفارش به شفاف سازی ، رضایت مندی و اجرای طرح بازآفرینی از جمله موضوعاتی بود که استاندار یزد در این جلسه مورد تأیید قرار داد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد نیز هدف از تشکیل این جلسه را ارائه گزارش شورای پنجم در مدت زمان سپری شده معرفی کرد و خبر از آغاز عملیات عمرانی مجموعه فرهنگی آذریزدی در روز وفات این مرد بزرگ داد.

غلامعلی سفید اظهار داشت: توافق شده نزدیک به پنج هتل با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شود که امیدوارم با اضافه شدن آنها بخشی از نیازها جواب داده شود.

وی اظهار امیدواری کرد امسال قطار سریع السیر بین تهران و یزد ایجاد شود تا زمان طی سیر به چهار ساعت تقلیل یابد.

رئیس شورای شهر یزد گفت: با کمک راه و شهرسازی مجوز پرواز خارجی از وزیر مسکن گرفته شده که هم در جهت رفاه مردم و هم گردشگری بحث مهمی است.

سفید گفت: از طرف معاون عمرانی استانداری، شورای ترافیک و رئیس شورای شهرستان برای راه اندازی قطار حومه ای شهر یزد پیگیری شده که خوشبختانه شوراهای شهر و شهرداریها استقبال کرده و تصویب شده و شهردار یزد به عنوان نماینده شهرداریها انتخاب شد و آخرین خبر در این زمینه این است که در سفر وزیر محترم راه و شهرسازی به یزد تفاهم نامه ای  بین وزیر، معاونت راه آهن و شهردار محترم مبادله می شود که این کار بسیار ارزشمندی خواهد بود.

رئیس پنجمین دوره شورای اسلامی شهر یزد تصریح کرد اولین خط BRT یزد در شورای ترافیک با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان به تصویب رسیده که مقرر شده نیمی از این مبلغ را دولت پرداخت نماید و امید است در سفر وزیر به یزد پذیرش آن صورت گیرد.

سفید با ذکر این مطلب که نزدیک به 15 میلیارد تومان در اتوبوسرانی هزینه می شود و کسی راضی نیست خاطرنشان  نمود علاوه بر BRT به عنوان مکمل از مینی بوس نیز استفاده شود.

وی گفت: ساخت پنج پل و مطالعه و اجرای ساخت پنج مجموعه ورزشی و فرهنگی نیز آغاز شده و انشاءا... طی دوره چهارساله شورا و شهرداری به یک جایی برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد از تصویب شهر یزد به عنوان شهر پایدار جهانی در چند روز پیش خبر داد که تفاهم نامه ای در این رابطه امضا شده و به همین واسطه شهرداران شهرهای پایدار جهانی در سال جاری در یزد جمع می شوند و در سال آینده نیز شهر یزد به عنوان پایتخت شهرهای پایدار جهان معرفی می شود.

ایجاد پردیس فرهنگی میدان بزرگ شهر، توجه به پساب شهر و در اختیار شهرداری گذاشتن آن، ساماندهی حضور اتباع بیگانه  و ایجاد مهمانشهر ، حرکت در جهت شفاف سازی، ارائه آزاد اطلاعات، به روز رسانی طرح ها و فعالیت ها، فضاسازی برای آینده، پیشنهاد تهیه برنامه پنج ساله برای اولین بار، تنظیم بودجه بر اساس نظرسنجی، هوشمند سازی، انتخاب چهار محله شهر به منظور اجرای طرح بازآفرینی و کمک به پنج محله برای اجرای تعاونی محله از دیگر فعالیت های شورای اسلامی شهر در این مدت می باشد که توسط غلامعلی سفید بیان شده است.

وی همچنین از وضعیت درآمدی شهر مرکز استان که درآمد آن در ردیف های پایین مراکز استان های کشور قرار دارد گله کرد و خواستار بهبود این وضعیت شد.

وی همچنین خواستار اصلاح سیستم درآمدی شهرداری ها از منابع معاون، ارزش افزوده و دوربین های ترافیکی شد و خاطرنشان کرد از مراکز درآمدی استان مثل چادرملو نیز برای شهرداری مرکز استان در نظر گرفته شود.

سفید علاوه بر این در خصوص اصلاح سیستم اداری، کاهش یا حذف سسیستم اداری، بهبود روش ها، کاهش ارتباط مستقیم مردم با پرسنل شهرداری و اینکه شورا، شورای اسلامی شهر باشد نه فقط شورای شهرداری مطالبی را ایراد کرد و درخواست هایی را مطرح نمود.

در این جلسه که مدیران استانی نیز حضور داشته از سوی احمد پهلوانیان مدیر صدا و سیمای مرکز استان، پیشنهاد ایجاد اولین رادیو گردشگری به زبانهای مختلف نیز مطرح شد که مورد اقبال حضار قرار گرفت.

آدرس کوتاه :

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ايمني شهرداري يزد از انجام 15 مورد ماموریت رفع مشکل آبگرفتگی معابر و سیلاب خبر داد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ايمني شهرداري يزد از انجام 15 مورد ماموریت رفع مشکل آبگرفتگی معابر و سیلاب بعد از نزول رحمت الهي در شهر يزد خبر داد. ...

۱۳۹۸/۰۳/۱ 62 بازدید