خانه های امید زندانیان جرایم غیر عمد در جشن گلریزان گلباران شد

خانه های امید زندانیان جرایم غیر عمد در جشن گلریزان گلباران شد


خانه های امید زندانیان جرایم غیر عمد در جشن گلریزان گلباران شد

جشن گلریزان استان یزد با حضور پرشور نیکوکاران و مسئولین استانی به همت ستاد دیه استان یزد و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، با جمع آوری مبلغ ۱۹ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد - سیزدهمین همایش جشن گلریزان استان یزد با جمع آوری ۱۹ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و ستاد دیه استان یزد در مجتمع فرهنگی، رفاهی غدیر برگزار گردید.

در این مراسم مهران فاطمی استاندار یزد ضمن تقدیر از عوامل برگزاری جشن گلریزان استان یزد، اظهار داشت: این مراسم یک رویداد بزرگ است و امیدواریم همچنان مثل گذشته با دستان پرخیر و برکت نیکوکاران و خیرین استان مبلغ قابل توجهی در راستای آزادی تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیر عمد جمع آوری گردد.

فاطمی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری چنین همایش هایی اهدای لبخند و شادی به فرزندان ، مادران و همسرانیست که از سرپرست خانواده خود را به دلایل وقوع جرائم غیر عمد و ناآگاهی دور هستند بیان داشت و گفت: آثار و نتایج کمک به زندانیان جرائم غیر عمد دارای ابعاد متفاوتی است که مهمترین مورد آن کاهش آسیب های اجتماعی است.

غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد با اشاره به این موضوع که بعد از ادای فرائض، خدمت به مردم موجب قرب و نزدیکی به خداست افزود: یکی از بهترین خدمات کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد غیر بزه کار است.

دهشیری در ادامه گفت: زندان یکی از ضرورت های جامعه است تا بتوان با استفاده از آن افراد خطرناک ، اراذل و اوباش و افرادی که مخل نظم و امنیت جامعه هستند، در انجا نگه داری شده تا اصلاح گردند و بعد از گذراندن مدت حبس خود و تکمیل چرخه اصلاح به جامعه بازگردند پس با توجه به این موضوعات زندان جای افرادی که به دلایل غیر عمد و غیر بزهکاری و تنها به دلیل بدهکاری درگیر موضوع حبس شدند نیست.

رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد با اشاره به آزادی تعداد ۱۹۰ محکوم مالی جرائم غیر عمد در سال های گذشته، گفت : از این تعداد آزاد شده تعداد ۴۰ محکوم مالی جرائم غیر عمد تنها با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط کمیته های صلح و سازش ستاد دیه استان صورت گرفته که این خود نشان از زحمت شبانه روزی پرسنل این ستاد دارد.

همچنین سید مسعود عظیمی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد با اشاره به اینکه ستاد دیه یک نهاد غیر انتفاعی و مردمی است گفت: بزرگترین سرمایه این ستاد اعتماد مردم، خیرین و نیکوکاران است.

عظیمی در ادامه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و سپاه الغدیر به دلیل همکاری در برگزاری آیین گلریزان قدردانی کرد و افزود: این آیین با کمک بسیاری از نهاد ها و ارگان ها شکل گرفته است و امیدواریم همچنان در سال های آینده بتوانیم با جذب کمک های نیکوکاران در این آیین، زمینه آزادی تعداد زیادی از محکومین مالی جرائم غیر عمد را فراهم کنیم.

گفتنی است در این مراسم جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان، شهردار، رئیس شورای اسلامی شهر، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، مدیر کل زندان ها و جمعی از نیکوکاران حضور داشتند.

لازم به ذکر است در این آیین مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان به صورت نقد، مبلغ ۴۲۵ میلیون تومان در قالب چک و مبلغ ۵۷۵ میلیون تومان و در مجموع مبلغ ۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از سوی خیرین، صنعتگران و نیکوکاران جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به ستاد دیه استان اهدا گردید.